Płyny, filtry i oleje

Olej to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie a żeby, ustrzec się przed nieplanowanymi kosztami należy go często kontrolować i sprawdzać jego stan. Posiadacze pojazdów nie zawsze zdają sobie sprawę, że poza wymianą oleju trzeba zadbać o filtry i inne elementy eksploatacyjne, które są istotne dla poprawnego działania pojazdu. Rodzaj oleju oraz częstotliwość wymian w przypadku różnych marek i modeli może być inna, i w większości opisana jest w instrukcjach dołączanych przy zakupie. W nowych pojazdach ten przedział wynosi od 10 do 25 tys. kilometrów. Niektórzy producenci podają w instrukcjach informację o trwałości oleju do 2 lat, jednak zalecamy robić takie wymiany co roku.

Korzystając z materiałów i narzędzi z najwyższej półki gwarantujemy poprawną obsługę serwisową twojego pojazdu

Dlaczego my

Kozystamy z najlepszej jakości części

Popularne pytania

  • Po czym rozpoznać zużyty olej?

    Nowy olej jest zazwyczaj klarowny (zazwyczaj odcienie złota), a stary – ciemny, czasem prawie czarny. Należy jednak pamietać że ocena zużycia po kolorze nie jest precyzyjna.

  • Czyszczenie starego filtra , pomoże ?

    Nie zaszkodzi, jednak biorąc pod uwagę koszty filtrów zalecana jest wymaina.

  • Jak długo trwa wymiana części eksploatacyjnych?

    Wszysto zależy o Marki pojazdu oraz modelu. Nie są to czasochłonne czynności jednak ocena czasu pracy nad danym pojazdem następuje na miejscu w warsztacie.