Diagnostyka i Naprawa silników

auto wojak diagnostyka

Naprawa silnika pozwala wydłużyć bezawaryjne działanie pojazdu i poprawić jego właściwości jezdne. Nasi fachowcy mają doświadczenie w reperowaniu niemal wszystkich rodzajów jednostek napędowych: common-rail oraz benzynowych. Posiadamy narzędzia diagnostyczne, które pomagają naszym pracownikom w dokładnym ustaleniu przyczyny usterki. Zajmujemy się naprawą silników w samochodach osobowych i w motocyklach.

Informujemy o wszystkich działaniach

W trosce o naszych klientów staramy się na bieżąco informować o wynikach diagnostyki oraz napraw. Jeśli zauważymy usterkę spoza układu silnikowego, poinformujmy Cię o tym, byś mógł zdecydować, czy nasi fachowcy mają podjąć się dodatkowych napraw. Zepsute części oddajemy klientowi do wglądu.

Co wykonujemy podczas badań diagnostycznych?

Jakie naprawy wykonujemy?

Czy warto naprawiać silnik w samochodzie?

Niektóre jednostki silnikowe w samochodach osobowych są bardziej podatne na usterki. Ich awaryjność może wynikać z wad konstrukcyjnych, zużytych elementów lub nieprawidłowej eksploatacji pojazdu. Kiedy warto naprawiać silnik, a kiedy zdecydować się na jego wymianę?

Naprawa silnika, wbrew powszechnej opinii, nie zawsze jest trudna i kosztowna. Kiedy awarii ulegną pojedyncze elementy takie jak rozrząd czy głowica, ich naprawa zajmie sprawnemu mechanikowi zaledwie kilka godzin. Po zreperowaniu albo wymianie podzespołu silnik będzie działał równie dobrze, jak przed awarią i nie będzie potrzebna wymiana.

Kiedy jednostka napędowa przekroczy 350 tysięcy kilometrów, wtedy może się okazać, że potrzebny jest tzw. kapitalny remont silnika. Wtedy warto rozważyć wymianę tej części, ponieważ koszt jej naprawy może przewyższyć cenę nowej jednostki.