queueing theory, and comp utational methods

Godziny Pracy
  • Poniedziałek 8:00 - 20:00
  • Wtorek 8:00 - 20:00
  • Środa 8:00 - 20:00
  • Czwartek 8:00 - 20:00
  • Piątek 8:00 - 20:00
  • Sobota 8:00 - 14:00

Geometria kół, wymiana opon i felg w Szczecinie

Prawidłowa geometria kół wpływa na stabilność prowadzenia i tor jazdy samochodu. W wyniku stłuczki albo jeżdżenia po wyboistych drogach może zmienić się kąt pochylenia kół i pojawić się rozbieżność pomiędzy kołami znajdującymi się z przodu oraz z tyłu auta. W naszym warsztacie przeprowadzamy pomiary i ustawiamy zbieżność kół. Posiadamy urządzenia do geometrii, które pozwalają nam oszacować rozbieżność z dokładnością do 1 stopnia.

auto wojak geometria

Wymiana opon i naprawa felg

Wymiana opon to obowiązek, o którym musi pamiętać każdy kierowca. Nowe ogumienie pozytywnie wpływa na właściwości jezdne samochodu i tym samym zwiększa bezpieczeństwo kierowców. W naszym warsztacie zmieniamy opony z letnich na zimowe, ale również zajmujemy się sprawdzaniem stanu gumy, bieżnika oraz ciśnienia w oponach. Jeśli jest to konieczne, naprawiamy ogumienie.

Ponadto wymieniamy i naprawiamy uszkodzone felgi. Reperujemy szprychy i pęknięte ramiona. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by doprowadzić uszkodzone elementy do pierwotnego stanu.

auto wojak wymiana opon

Na czym polega geometria kół?

Geometria kół polega na sprawdzeniu wybranych parametrów zawieszenia, które mają wpływ na stabilność i prawidłowy tor jazdy: zbieżności kół, ich kąta nachylenia oraz kąta nachylenia i wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy. Po ich skontrolowaniu, jeśli jest to konieczne, reguluje się m.in. długość drążków kierowniczych i dokręca śruby mocujące wahacze.

Naprawienie elementów, z których składa się geometria, jest stosunkowo skomplikowaną czynnością i często wymaga użycia podnośnika. Z tego względu zalecamy, by nie próbować samodzielnie naprawiać geometrii. Doświadczeni mechanicy, którzy pracują w naszym warsztacie, są w stanie ustawić geometrię w ciągu kilku godzin. Cena takiej usługi wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od marki i modelu samochodu.