queueing theory, and comp utational methods

Godziny Pracy
  • Poniedziałek 8:00 - 20:00
  • Wtorek 8:00 - 20:00
  • Środa 8:00 - 20:00
  • Czwartek 8:00 - 20:00
  • Piątek 8:00 - 20:00
  • Sobota 8:00 - 14:00

Wymiana rozrządu oraz pasków

Kiedy silnik przestaje pracować, konieczna może być wymiana rozrządu. Od prawidłowo działającego rozrządu zależy skuteczność napełniania cylindrów mieszanką paliwową. Dlatego awaria tego elementu może skutkować zatrzymaniem pracy silnika.

W tej oraz w podobnych sytuacjach nasi fachowcy służą pomocą. Jesteśmy w stanie zlokalizować oraz naprawić niemal każdy rodzaj oraz element układu rozrządu: głowicę, wałki czy regulatory hydrauliczne. Jeśli będzie konieczna wymiana części, to możemy przeprowadzić taką operację „od ręki”. Mamy dostęp do części oryginalnych i zamiennych w cenach hurtowych.

Jak rozpoznać awarię rozrządu?

Szybkie zidentyfikowanie usterki rozrządu może uchronić pojazd przed większymi uszkodzeniami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla osoby, która nie posiada specjalistycznej wiedzy, rozpoznanie tego problemu może nie być proste, dlatego przedstawiamy kilka najczęstszych objawów tego rodzaju awarii:

Czym jest i jak działa rozrząd?

Rozrząd synchronizuje działanie zaworów, czyli elementów, które sterują przepływem powietrza oraz paliwa w silnikach. Dzięki temu wpływa również pośrednio na przekazywanie spalin do układu wydechowego oraz na doprowadzenie powietrza do układu spalania. Bez niego cały system nie może działać prawidłowo.

Jednym z elementów rozrządy są zawory. Podczas zapłonu zawory zostają wprawione w ruch przez tzw. wałek rozrządu. Dzięki niemu zawory otwierają się i zamykają, napełniając i opróżniając cylindry silnika mieszanką paliwową. Cały układ rozrządu silnika składa się z: